X

Możliwości zarabiania dzięki panelom konsumentów

Zarabianie przez Internet jak najbardziej jest możliwe. Oczywiście działa w nim sporo oszustów, którzy nigdy nie wypłacą nam zarobionych pieniędzy. Tego rodzaju praca chałupnicza jak składanie długopisów czy klikanie w reklamy to zwykle po prostu ściema. Na szczęście istnieje wiele sposobów na wypracowanie dodatkowego dochodu bez wychodzenia z domu. Można do nich zaliczyć m.in. wypełnianie płatnych ankiet, copywriting czy prace graficzne. Przyjrzyjmy się bliżej pierwszej z wymienionych metod.

Dlaczego płatne ankiety to godna uwagi propozycja?

Dlatego, że opinie klientów po prostu są w cenie. Firmy chcą się dowiadywać, co o ich markach sądzą klienci, jakie mają oczekiwania odnośnie reklam, albo w jakim stopniu rozpoznają elementy identyfikacji wizualnej czy slogany używane w trakcie kampanii marketingowych. Dlatego zlecają firmom badawczym realizację badań ankietowych. Na pytanie odpowiadają paneliści, który są realnymi klientami.

Pamiętaj więc o tym, aby wziąć pod uwagę strony internetowe jedynie tych spośród paneli internetowych, które należą do zarejestrowanych firm badawczych. Do takich serwisów można zaliczyć między innymi:

- Badanie-opinii.pl,

- CenneOpinie.pl,

- MySurvey,

- Globaltestmarket,

- Epanel.pl,

- Toluna.pl.

Zapisz się do co najmniej kilku paneli konsumenckim, a zwiększysz wtedy swoje szanse na systematyczne otrzymywanie zaproszeń do wypełniania ankiet. Dzięki temu znacznie szybciej zdołasz uzbierać punkty potrzebne do zlecenia wypłaty. Wynagrodzenie w zależności od tego jaki panel konsumentów wybierzesz zostanie Ci przekazane w formie przelewu bankowego, bonu towarowego czy nagrody rzeczowej.

Ile można zarobić dzięki wypełnianiu ankiet?

Bądźmy szczerzy, to nie jest sposób na zarabianie drugiej pensji. Możesz jednak przy odrobinie wysiłku i systematyczności powiększyć swoje kieszonkowe o dodatkowe kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Aby tak się jednak stało, musisz przestrzegać pewnych reguł. Przede wszystkim na etapie rejestracji albo krótko po jej zakończeniu wypełnij jak najwięcej danych profilowych. Chodzi o to, że klienci zlecający badanie w panelu konsumenckim chcą skierować ankietę do ściśle określonej grupy badawczej. Jeżeli spełniasz pewne cechy społeczno-demograficzne, psychograficzne etc. wtedy zostaniesz wytypowany do uczestnictwa.

Niech Ci nie przyjdzie do głowy wypełnianie ankiet na szybko, bez zastanowienia i dokładnego czytania każdego pytania. Takie praktyki szybko zostaną wykryte, a Ty przestaniesz otrzymywać zaproszenia do kolejnych ankiet. Bądź więc uczciwy, a na pewno zarobisz. Twoje zdanie naprawdę się liczy i jeśli podejdziesz do tej formy dodatkowej pracy na poważnie, to na pewno zostaniesz wynagrodzony.

panel internetowypanel konsumenckipanel konsumentów